ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Repasujete a prodáváte samotné paraboly?

Bohužel samotné paraboly od světlometu neopravujeme ani neprodáváme, renovace vždy děláme jako celek od A do Z.

Montujete do světlometu doplňky v podobě led pásků a AE?

V tomto ohledu Vás nepotěšíme, tento typ přestavby nerealizujeme snažíme se vše vracet do original stavu, případně vylepšovat svítivost světlometu.

Jak dlouho renovace trvá?

Všechny renovace se snažíme realizovat během jednoho pracovního dne. Pokud se lakuje nová ÚV ochrana na krycím plexi tak 24h tzn do druhého dne.

Na trhu se objevuje stále více firem na renovace světel proč využít právě Vašich služeb?

Světlometům se věnujeme od roku 1998, kdy vše započalo jako koníček a učíme se vlastně dodnes. Díky dlouhodobým zkušenostem v této oblasti se snažíme najít to nejlepší řešení pro klienta a jeho peněženku, Nepoužíváme čínské projektory, nepoužíváme elektroniku čínské produkce, ale pouze originál dilý, která zaručí perfektně fungující řešení. V praxi opět znovu uvidíte.

Jak dlouho renovace vydrží?

Źivotnost projektoru je ovlivněna, teplotou a zpracováním, naše díly jsou podrobena testování, kdy jednotlivé postupy předem otestujeme. V praxi necháme projektor svítit měsíc v kuse, kdy jej vystavíme maximálnímu tepelnému zatížení, změří se výkon před i po. Tzn není možné opotřebení světlometu a propadu svícení v řádu měsíců, tzn dokážeme se vyrovnat životnosti originálu.

Proč repasovat světlomety?

Při renovaci dokážeme ušetřit velké náklady oproti nákupu nového světlometu a docílení lepšího výkonu - svítivosti než je u nového světla.

Kolik stojí renovace?

Bohužel bez prohlédnutí světlometu na živo neumíme určit cenu opravy neb neznáme předem míru poškození jednotlivých dílu, nicméně než se pustíme do díla zná zákazník cenu za opravu, kterou si odsouhlasí.

Jak probíhá renovace světlometů?

Vždy pokládáme zákazníkovi otázku co očekává od renovace a co mu Vadí, dále pak probereme jednotlivé kroky co můžeme nabídnout, díky skladovými zásobám kdy máme na skladě prez 800 páru originál světlometu se vždy snažíme najít nej řešení pro zákazníka. 
Při renovaci posuzujeme: stav plexi, barvu světla xenon výbojky, svítivost projektoru, stav projektoru a nastavovací prvky světlometu.

Moje světlomety mají nízkou svítivost proč?

Nízkou svítivost způsobuje hned několik faktorů, v prvním případě to je xenon výbojky, která má udávánou životnost 80 - 100 tis km dle nastavení ve vozidle, režim automatického rožnutí světel snižuje životnost na 1/2. Dále pak je to projektor, kdy vlivem tepla dochází ku vypalování projektoru a snižování jeho svítivosti. V praxi uvádíme životnost 200 tis km, dle typu projektoru, máme i případy kdy projektor ve 30 tis km již přestává fungovat. Poslední článek je krycí plast světlometů, kdy díky počasí a ostříkovačům dochází časem k jejich opotřebení a ztrátě ÚV ochrany tzv žloutnutí.

Co znamená Kelvin?

K = kelvin – jednotka teploty dle soustavy SI, je barva světla, které xenony emitují.

Neplatí zde však úměra, že čím více kelvinů, tím vyšší svítivosti světlo dosahuje (pozn. svítivost se udává v lumenech, zkratka lm). Právě naopak: čím je teplota barvy světla vyšší, tím nižší je získaný světelný výstup. 

4300 K (3100 lm) – bílá barva, optimální svítivost, doporučujeme
5000 K (3050 lm) – čistě bílá barva
6000 K (2800 lm) – barva s modrým nádechem
8000 K (2550 lm) – barva s výrazným modrým nádechem, horší viditelnost za zhoršených podmínek

Co je vlastně xenon světlomet?

Xenonová světla nahrazují v automobilech klasickou halogenovou žárovku. Často se používá také označení H.I.D. (resp. HID), což znamená zkratku slova High Intensity Discharge neboli vysoce intenzivní výboj. A právě tím se xenony liší od standardních halogenových žárovek, jejichž svítivost zajišťuje tok elektrického proudu přes speciální vlákno ve skleněné trubici ve vakuu, anebo napuštěné speciálním plynem.

Jaký je rozdíl mezi xenonem a bixenonem?

Rozdíl je pouze v přítomnosti kovové clony pohybující se elektromagnetem, což umožňuje přepínat potkávací světlo na dálku. Bixenon se používá v případě, že má auto pouze 1 parabolu pro dálková a potkávací světla.